Меню
Київ, вул. Вінстона Черчилля, 48
Наша адреса:
Київ, вул. Вінстона Черчилля, 48
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-Пт - 09:00 - 18:00
  • Сб - 10:00 - 17:00
  • Нд - вихідний

Вода і кімнатні рослини


Контроль якості поливної води

Вода - це найважливіша речовина для росту і розвитку рослин, так як вона становить близько 70% їх маси. Найчастіше, у воді міститься маса різних домішок, які шкодять рослинам. Для правильного вирощування кімнатних рослин потрібно контролювати не тільки постійне зволоження грунту, але і якість поливної води, тому необхідно готувати очищену воду.

Більшості любителів рослин відомо, що поливати квіти відразу ж взятою водою з крана не рекомендується, тому що вода містить шкідливі речовини, які використовують при дезинфекції на українських очисних спорудах. Мінімальна дія, яку потрібно зробити перед поливом рослин крановою водою - дати відстоятися воді пару годин, а краще не менше доби. Також варто додати, що квіти не бажано поливати холодною водою, тому що рослини здатні загинути через загнивання коренів у холодній воді.

Не рекомендується проводити полив кип'яченою водою, тому що така вода позбавлена ​​всіх необхідних мікроелементів і є "мертвою". Значної шкоди не буде, але і позитивного ефекту не принесе. Якщо ж говорити про дощову і талу воду, то її у завжди вважали найбільш підходящою для поливу. Але в сьогоднішній час потрібно звернути увагу на стан навколишнього середовища та екології. Якщо Ви живете далеко від промислових підприємств і автомобільний трас, тоді вода з атмосферних опадів буде корисна для Ваших улюблених кімнатних рослин.


Жорстка вода губить рослини

Говорячи про воду, важливо акцентувати увагу на її жорсткості. Жорсткість - це вміст солей кальцію і магнію у воді. Ознаки, за якими можна зрозуміти про надмірну жорсткість води: утворення білих плям на горщиках і поява білих корок на поверхні грунту.

Жорстка вода при поливі може привести до хлорозу листя, тому що рослина втрачає здатність засвоювати поживні речовини з грунту. Спочатку листя втрачають насиченість кольору, а після жовтіють і осипаються. При виявленні хлороза рослину потрібно якомога швидше пересадити у новий субстрат.

Є кілька методів пом'якшити воду. У домашніх умовах можна спробувати відстоювати воду з додаванням в неї древісного вугілля з розрахунком 3 грами на 1 літр води. Або ж, в ємність на 10 літрів помістити тканинний мішечок зі 100 грамами торфу на добу.


Дбайте про кімнатних рослинах правильно

Якщо ж у вас вдома встановлена система очистки води, яка очищає воду з водопроводу, тоді проблема жорсткості знімається, так як фільтрація очищає воду від солей кальцію і магнію.

Пом'якшити і очистити воду можна з компанією FilterPoint, де представлений широкий асортимент систем очищення води. А професійні фахівці допоможуть з установкою і проконсультують.

Піклуйтеся про себе і своїх кімнатних рослинах правильно, з компанією FilterPoint!

Коментарі
Схожі статті
Вода для домашніх тварин
Вода для домашніх тварин
У цій статті ви дізнаєтеся, яку воду потрібно давати домашнім тваринам...
27.07.2021
Чай і вимоги до води
Чай і вимоги до води
У цій статті Ви дізнаєтесь, як вода впливає на смак чаю і якими властивостями повинна володіти правильна вода для приготування чаю..
13.09.2021
Як вибрати фільтр для води?
Як вибрати фільтр для води?
У цій статті ви дізнаєтесь, як вибрати фільтр для води...
18.10.2023
Що таке зворотний осмос?
Що таке зворотний осмос?
У цій статті ви дізнаєтесь історію зворотного осмосу...
31.10.2023
Як позбутися накипу?
Як позбутися накипу?
У цій статті ви дізнаєтесь, як позбутися накипу в чайнику, на сантехнічних приладах та побутовій техніці...
07.11.2023
Яка вода потрібна для акваріума?
Яка вода потрібна для акваріума?
У цій статті ви дізнаєтесь, яка вода потрібна для акваріума...
17.11.2023
В якій воді довше стоять квіти?
В якій воді довше стоять квіти?
У цій статті ви дізнаєтесь, в якій воді довше збережуться квіти...
19.02.2024
Скільки води міститься в овочах?
Скільки води міститься в овочах?
У цій статті ви дізнаєтесь, скільки води міститься в овочах...
11.04.2024