Дослідження коронавірусу
Багатьох цікавить питання, чи передається COVID-19 через питну воду, поверхневі водойми і воду басейнів. Забігаючи вперед можемо сказати, що за документами ВООЗ ймовірність того, що вода може стати причиною зараження коронавіруса - мінімальна, і такого роду випадки не спостерігалися. Але варто зауважити, що вивчення коронавіруса ведеться донині і всі результати спостережень ще попереду.У дослідженнях РНК помічено, що COVID-19 знаходять у відходах життєдіяльності до 48% заражених, при цьому частіше під час появи шлунково-кишкових симптомів. Якщо коронавірус є в продуктах життєдіяльності, тоді він швидше за все буде і в стічних водах, що доводиться багатьма дослідженнями.
Передача вірусу через воду
Що стосовно трубопровідної води, то після проходження через станцію біологічної очистки, вода буде нешкідливою. Але також буває, що вірус знаходять і після проходження очистки, але в малих кількостях, при яких він не приносить небезпеки. Якщо говорити про інфікування після контакту зі стічними водами, то воно може бути тільки при аваріях на каналізаційних трубопроводах (до того ж, це стосується не тільки COVID-19, а й інших хвороб, наприклад, ентеровірусів або гепатиту А, які часто спостерігаються в Україні). А якщо говорити про коронавірус, то передається він найчастіше повітряно-крапельним шляхом.Що стосовно передачі вірусу фекально-оральним шляхом, то його розповсюджувачі - це одяг і посуд, брудні руки, мухи, продукти харчування та питна вода.
COVID-19 можливо може мешкати у водопровідній воді, як і інші віруси і бактерії. У трубопроводах є біоплівки, які містять у своєму складі віруси і бактерії, але до якої міри це утворення небезпечно, сьогодні поки невідомо.
Що стосується свердловин і колодязів, то тут інша ситуація. Найчастіше, вода з колодязів не відповідає елементарним санітарним нормам, і складається з комплексу шкідливих домішок, через просочування відходів. Вода зі свердловин глибиною 30 метрів і більше, є мікробіологічно безпечною і її не потрібно знезаражувати.
Безпечна вода на все життя
Якщо говорити про зараження коронавірусом під час купання в басейнах і водоймах, то доказів такого шляху зараження також немає. Незважаючи на те, що заражені без симптомів можуть виділяти частинки вірусу, їх концентрація є дуже малою, щоб передати зараження. Також варто додати, що життєздатність патогенних мікроорганізмів в солоній воді найчастіше нижчі, а сонячне світло дає бактерицидний ефект.А в басейнах воду завжди знезаражують, тому купання є абсолютно безпечним. Але головним правилом, яке актуально донині - це збереження дистанції, яке в басейнах ніхто не відміняв, тому що головний шлях зараження коронавірусом - повітряно-крапельний.
В будь-якому випадку, пам'ятайте не тільки про маску на обличчі, а й про інші заходи перестороги. Забезпечте себе та свою сім'ю безпечною водою на все життя, встановивши магістральний фільтр для побутової води і зворотний осмос для питної. Картриджі очищення води ефективно видаляють не тільки механічні домішки, але також бактерії і віруси!
04.06.2021 16:28:06
Коментарі: 0
Перегляди: 805