Меню
Київ, вул. Вінстона Черчилля, 48
Наша адреса:
Київ, вул. Вінстона Черчилля, 48
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-Пт - 09:00 - 18:00
  • Сб - 10:00 - 17:00
  • Нд - вихідний

Якість питної води у Києві


Вода по трубах півстолітньої давності

Київ отримує воду з Дніпра, Десни та підземних свердловин, звідки вода надходить на дві очисні станції водопідготовки питної води. Після очисних станцій вода прямує по трубопроводах, де деякі були прокладені ще 60 років тому. Велика кількість труб, які розводять воду виготовлені з чавуну, який піддається впливу води і навколишнього середовища, з'являються біологічні обростання і корозія. Згодом, відбувається вторинне забруднення води мулом, іржею і біологічними організмами. Також це призводить до частих аварій - проривів трубопроводів і, відповідно, неконтрольованого скидання води з системи і аварійних відключень води.

Приблизно така ж ситуація в населених пунктах Київської області, залежно від джерела водопостачання може бути доданий етап знезалізнення або пом'якшення на іонообмінних фільтрах.

В цілому, технологія очищення води в Києві націлена в першу чергу на зниження кольоровості і каламутності води. Також в процесі такого очищення видаляється велика частина важких металів, фосфатів, нітратів, а також знижується жорсткість і вміст заліза. Але з урахуванням рівня вихідної води і вторинного забруднення її в трубопроводах, вода просто не може бути придатною для пиття. За фактом вона повністю є побутовою, але зробити з неї питну не складно.Один район - різна якість води

Головною проблемою питної води в Києві є хлор і органічні сполуки, з якими він з'єднаний. Видаляються вони частіше всього активованим вугіллям, а також поширеним на сьогоднішній день кокосовим вугіллям, який має хороші адсорбційні здатності. Також є велика кількість систем, які очищають воду практично до ідеального стану, краща з яких - це система зворотного осмосу.

В цілому, вода в Києві безпечна, але тривале її застосування для пиття все-таки не рекомендується.

Якщо говорити про свердловини і колодязі на території Києва, то вони не дуже поширені, а якість води сильно залежить від їх глибини. В цілому підземні води в столиці мають високу жорсткість і в десятки разів перевищують норму заліза. В такому випадку встановлюються комплексні системи очистки води, які видаляє залізо і зайву жорсткість. При застосуванні свердловин і колодязів ще дуже важливий вибір водоносного горизонту. Кожен горизонт має відмінні риси. Один і той же горизонт, в залежності від району київської області, може бути абсолютно різним, як за якістю, так і за продуктивністю.


Важливо провести аналіз своєї води

З вищесказаного можна підвести підсумок, що на якість води впливають безліч різних показників. Якщо говорити про водопровідну воду, то впливати на її якість будуть система попередньої очистки, якість вихідної води з водозабору і стан системи трубопроводів. Стан свердловини води залежить від глибини свердловини і складу підземних вод, їх забруднення сірководнем, нафтопродуктами. При споживанні колодязної води важливі об'єкти, які знаходяться навколо колодязя, наприклад, добриво найближчих полів нітратними добривами призводить до забруднення води.

У будь-якому випадку, живучи в столиці і передмісті важливо провести аналіз своєї води, адже Київ є великим промисловим центром з поганою екологічною ситуацією.

Компанія FilterPoint проводить аналіз води і на підставі результатів встановлює оптимальну систему очищення. А з великим асортиментом FilterPoint можна вибрати систему з будь-якою потужністю, смаковими уподобаннями води і зовнішнім виглядом фільтра.

Коментарі
Схожі статті
Очищення питної води в Україні
Очищення питної води в Україні
У цій статті ви дізнаєтеся, чи можна пити воду з-під крана або підземного джерела в Україні.Очищення питної води в Україні..
10.06.2021
Якість грунтових вод
Якість грунтових вод
У цій статті ви дізнаєтеся, якої якості грунтова вода в Україні...
10.06.2021
Запаси питної води у світі, в Україні
Запаси питної води у світі, в Україні
У цій статті ви дізнаєтеся, яку кількість питної води містить наша планета і чому Україна вважається маловодною країною...
15.06.2021
Як працює технологія зворотного осмосу?
Як працює технологія зворотного осмосу?
У цій статті ви дізнаєтесь, яким чином працює фільтр зворотного осмосу...
26.10.2023
Що таке зворотний осмос?
Що таке зворотний осмос?
У цій статті ви дізнаєтесь історію зворотного осмосу...
31.10.2023
Як позбутися накипу?
Як позбутися накипу?
У цій статті ви дізнаєтесь, як позбутися накипу в чайнику, на сантехнічних приладах та побутовій техніці...
07.11.2023
Скільки води на день треба пити?
Скільки води на день треба пити?
У цій статті ви дізнаєтесь, яку кількість води на день треба пити...
08.11.2023
Як позбутися запаху хлору у воді?
Як позбутися запаху хлору у воді?
У цій статті ви дізнаєтесь, як позбутися запаху хлору у воді...
09.11.2023
Чи можна пити воду з крану?
Чи можна пити воду з крану?
У цій статті ви дізнаєтесь, чи можна пити воду з крану...
20.11.2023
Як зробити воду смачною?
Як зробити воду смачною?
У цій статті ви дізнаєтесь, як зробити воду смачною...
07.12.2023